v"Бібліотеки - це скарбниці

всіх багатств людського духу"

Г. Лейбніц

Коротка історична довідка

Як самостійна, бібліотека була створена, на базі дитячого відділу бібліотеки для дорослих, 10 листопада 1950 року. Знаходилась вона у приміщенні Будинку піонерів і займала кімнату площею 72 м². Книги розташовувалися на двох стелажах. З обладнання бібліотека мала 8 стільців, 1 вітрину та 1 шафу.

Літератури було дуже мало, 657 примірників книг та брошур. Це книги, які передала бібліотека для дорослих, бібліотека клубу піонерів і книги подаровані читачами.

У 1961 році бібліотека була переведена в окрему будівлю, пізніше до строєну і повністю пристосовану для обслуговування дітей.

Колектив бібліотеки:

- заступник директора ЦБС по роботі з дітьми О.І.Ширяєва;

- провідний бібліотекар читального залу 1-9 класів Н.М.Єрьома;

- бібліотекар I- ї категорії абонементу 5-9 класів М.І.Буринська;

- бібліотекар I- ї категорії абонементу 1-4 класів В.І.Усиченко

Фонд документів:

- понад 30 тис. примірників;

- 10 назв періодичних видань.

До послуг користувачів:

- відділ абонементу для учнів 1- 4 класів;

- відділ абонементу для учнів 5- 9 класів;

- читальний зал.

Бібліотека пропонує:

- видачу з фонду бібліотеки документів додому і для роботи в читальному залі;

- консультації з питань пошуку необхідної інформації у фондах бібліотеки;

- інформаційні бюлетені нових надходжень;

- рекомендаційні списки літератури;

- презентації масових заходів;

- участь у районних, обласних і Всеукраїнських конкурсах;

- дискусійний клуб «Співрозмовник»

- виставку творчих робіт дітей ізостудії «Натхнення»

Додаткові платні послуги:

- користування комерційною літературою;

- видача документів з читального залу (нічний абонемент);

- атракціон «Коник» для дітей молодшого віку

Графік роботи: бібліотека працює з 10.00 до 18.00

Кожний останнійчетвермісяця – санітарний день

Поштова адреса: вул.Червона Площа,11, м. Семенівна, Чернігівської обл.., 15400.

Контактний телефон: 046 59 2-12-60.

Враховуючи те, що 2013 рік – Рік дитячої творчості

наша бібліотека спільно з Будинком творчості дітей та юнацтва та ізостудією «Натхнення» гімназії №2 , на передодні літніх канікул започаткували проект

«Від дитячої творчості до книги».

Мета проекту: привернути увагу дітей до книги і читання за допомогою ровесників, активних читачів бібліотеки.

Ідея проекту полягає в тому, що діти різного віку, найкращі читачі бібліотеки не ординарно, творчо, цікаво представляють книги, які вони прочитали своїм одноліткам та друзям, а також книги, які вони читали раніше дітям молодшого шкільного віку. Вони пишуть відгуки, малюють малюнки. Роблять поробки на найбільш цікаві епізоди з книги, або героїв з улюблених книг, а потім презентують їх своїм одноліткам.

В рамках цього проекту в бібліотеці оформлені дві виставки: книжкова виставка літературних героїв «Улюблені герої з книжкових сторінок», для дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів та книжкова

виставка - рекомендація «Прочитали і вам радимо», для учнів 5-9 класів.

Семенівська централізована бібліотечна система

Семенівська районна бібліотека для дітей

Від дитячої творчості

до книги

(Проект районної бібліотеки для дітей)

Семенівка 2013

З 2012 року районна бібліотека для дітей почала поглиблено працювати в рамках комплексної краєзнавчої програми «Семенівщина: віки і сучасність», яка сприяє розширенню знань про рідний край, особливо користувачів – дітей 5-9 класів і розрахована на п’ять років.

Бібліотека долучилася до проекту «Співпраця громадських організацій та бібліотек». В рамках цього проекту була проведена година краєзнавства «Часи не вибирають». На якій відбулася зустріч юних - користувачів з депутатом обласної ради Є.В.Асмаковським та інженером по охороні лісу М.М.Волком.

Михайло Миколаєвич Волк розповів учням 6-го класу, гімназії №2 про те як виникла фотографія, про видатних фотографів всіх часів. Представив їм свій фото-альбом, в якому всі фотознімки об’єднані спільною ідеєю: людина, час і місце, в якому вона живе.

Більшість фотографій – про людей і їх життя в м. Семенівка в період з 1992 по 2010 роки. Особливо цінними і цікавими для дітей були фотографії. які зберегли для нас будівлі та об’єкти, яких вже не існує, вони не збереглися.

Зачаровували і знімки пейзажів, що в повній мірі передають красу природи нашого рідного краю.

Едуард Володимирович Асмаковський, депутат обласної ради, представив дітям фото – альбом на англійській мові «Ласкаво просимо в Семенівку», який він підготував для поїздки в Америку.

Це видання допомогло нашій делегації в далекому зарубіжжі дати уявлення про наше рідне місто. В цьому фото – альбомі вміщені і фотографії М.М.Волка.

Едуард Володимирович розповів також юному поколінню про екологічну акцію, яку продовжує Семенівська громада «Здай батарейку – врятуй крота».

Одним з партнерів, які долучились до цієї акції стала і наша бібліотека.

Діти в урочистій обстановці опустили перші батарейки в урну для утилізації.

На сучасному етапі перед дитячими бібліотеками стоїть неабияке завдання – підняти престиж читання, повернути книгу в сім’ю, зробити її цікавою і необхідною. Цьому сприяє національна програма «Україна читає дітям».

Районна бібліотека для дітей активно підтримує цю програму.

В рамках національної програми «Україна читає дітям» відбулася зустріч з депутатом Районної Ради С.В.Моторою.

Світлана Василівна розповіла про свої улюблені книги, які вона читала в дитинстві – «Вогонь на вершині Комо» Юрія Бедзика, «Роксолана» Павла Загребельного, «Тимур і його команда» Аркадія Гайдара, «Пригоди Незнайки та його друзів» Микола Носова .

З останньої книги вона зачитала цікаві епізоди та уривки.

По закінченню заходу Світлана Василівна дала відповіді на численні запитання юних користувачів.

В рамках цієї програми, на передодні свята Всеукраїнського дня бібліотек, відбулася зустріч учнів 7 класу гімназії №2 і з міським головою Олександром Федоровичем Бичковим.

Діти з цікавістю слухали щиру розповідь гостя про дитячі та шкільні роки, про те що головним досугом в цей період для нього було читання.

Олександр Федорович з задоволенням пригадував улюблені книги дитинства: казки Г.Х.Андерсена, «Тореадори з Васюківки» В.Нестайка, «Пригоди Барона Мюнхаузена» Р.Распе. Порадив юним-користувачам прочитати книги Жюль Верна та книгу Конан Дойля «Утрачений світ».

Читання для Олександра Федоровича було безперервним процесом. Зачитувався він і історичною літературою. Улюбленою була і книга Ж.Ронні «Боротьба за вогонь».

Аудиторія з великим інтересом слухала і розповідь про билинних героїв Іллю Муромця та Добриню Никитича.

Саме книги історичної тематики і надихнули Олександра Федоровича на вибір професії. За фахом міський голова – учитель історії, а ще він краєзнавець. У співпраці з С.М.Гузоватим та А.Ю.Писною він видав книги «Наш край родной, Семеновщина» та «Семенівка – європейське місто».

Наприкінці заходу Олександ Федорович познайомив дітей з діяльністю міської ради.

З метою гідного відзначення у 2014 році 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка в районній бібліотеці для дітей організовано та проведено цикл масових заходів.

В бібліотеці розгорнуто постійно-діючу книжково-ілюстративну виставку «Великий син України».

В листопаді була проведена літературна подорож «Шляхами Тарасової долі» для учнів 7 класу школи №1, яка розпочалася екскурсією до народного музею «Шевченківської світлиці».

Науковий співробітник музею В.Ф.Михайленко ознайомив присутніх із колекцією матеріалів, які передають не тільки внутрішній вигляд світлиці але і її духовний зміст.

Заступник директора по роботі з дітьми О.І.Ширяєва читала вірші Кобзаря, в яких поет висловлював свої мрії про майбутнє України. Прослухали учні і епізод спілкування молодого Шевченка з сучасними підлітками з книги Чернігівської письменниці Тетяни

Пакалюк «Таємниці старого Седнева».

Наприкінці заходу провідний бібліотекар Н.Єрьома ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Великий син України», на якій представлені книги про життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка та творчу спадщину митця, зробила огляд літератури з розділу «Літопис долі Кобзаря».

Працівники бібліотеки запропонували дітям взяти участь у конкурсі на кращий твір «Про що б я поговорив з Т.Г.Шевченком, якби зустрів його».

В рамках акції обласної бібліотеки для дітей ім. М.Островського «Читаємо Шевченка разом», відбулася зустріч з депутатом районної ради С.В.Моторою. На Шевченківські читання «Прочитаймо рідне слово зі сторінок Кобзаря» були запрошені учні 8-9 класів школи №3.

Світлана Василівна познайомила дітей з книгою зі своєї власної бібліотеки, виданням «Кобзаря» 1952 року і зачитала з неї автобіографію автора. Читала вона і свої улюблені вірші «Садок вишневий коло хати», «І мертвим і живим …» та інші. Особливо вразив присутніх вірш «Лілея», який Світлана Василівна пам’ятає на пам'ять ще зі школи. Зустріч закінчилася колективним переглядом літератури з книжкової виставки «Великий син України».

На зимових канікулах, 3 січня 2014 року, учні 7-9 класів мали змогу показати свої знання біографії та творів Т.Г.Шевченка, приймаючи участь у літературній вікторині «Крилате слово Кобзаря». Найбільш активні учасники отримали призи. А для учнів 3-4 класів провідний бібліотекар Н.М.Єрьома зробила бібліографічний огляд літератури «Маленьким про Великого Тараса».

20 лютого для кружківців Будинку творчості дітей та юнацтва, ( учнів 5-9 класів), була проведена літературно-мистецька година «Т.Г.Шевченко. Поет. Художник. Мислитель.»

Учні відкривали для себе цікаві сторінки з життя Кобзаря. Вони не тільки знайомились з поетичними творами, а і з мистецькою спадщиною Т.Г.Шевченка. Впродовж всього заходу діти переглядали картини Т.Г.Шевченка: його ранні роботи, того часу, коли він навчався в Академії мистецтв, серію портретів 1835-1838 років, та пейзажі намальовані Тарасом Григоровичем в засланні. Відкрити для учасників заходу багатогранну постать Т.Г.Шевченка допомогла і книжкова виставка «Великий син України», на якій експонуються твори геніального Кобзаря та книги про його життя та творчість.

Всі діти, присутні на заході, прийняли участь у літературному лото «Співець України».

Головним завданням Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України» є заохочення дітей до читання, виявлення читацьких уподобань, популяризація найкращої української та світової літератури та можливість привернути увагу громадськості, державних установ, засобів масової інформації до проблем дитячого читання.

В районній бібліотеці для дітей конкурс проводиться з 2005 року.

В цьому році 14 березня , виборювати звання найкращого читача зібралися 21 учасник, учні 6-8 класів загальноосвітніх закладів району.

За підсумками оцінювання читацьких щоденників, учасників конкурсу та послідуючих трьох завдань журі визначило переможців серед трьох категорій, а саме: Світлану Коваленко (ученицю 6-го класу Іванівської ЗОШ I-III ст.), Марину Сухан (ученицю 7 Семенівської гімназії №2).

Завдяки спонсорській допомозі приватних підприємців М.М.Субота і В.С.Романчука переможці та учасники свята отримали подарунки й солодощі.

Щорічно під час весняних канікул у бібліотеках району проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання, започаткований в 1993 році. Цього року його урочисте відкриття відбулося 21 березня в центральній районній бібліотеці. Цей Тиждень було присвячено 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Гаслом його стали слова Великого Кобзаря «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…!»

Присутніх на святі урочисто привітала заст. дир. ЦБС по роботі з дітьми О.І.Ширяєва та презентувала книжкову виставку «Кобзар» - найволелюбніша книга усіх часів». Провідний бібліограф ЦРБ Л.Г.Марченко розповіла «Історію винекнення бібліотек м. Семенівки.

Театральний гурток «Позитив» розважив аудиторію веселими гуморесками.

У виконанні Каті Дацюк та Насті Пархоменко прозвучала пісня «Далеко от мамы».

Учні музичної школи подарували гостям свята чудові хвилини спілкування з музикою.

Протягом Тижня в районній бібліотеці для дітей відбулася презентація виставки декоративно-прикладного мистецтва Будинку творчості і шкіл району «Знай і люби свій рідний край». Відвідувачі виставки змогли не тільки подивитися на прекрасні творчі роботи дітей району, а і познайомитися з літературою представленою на книжковій виставці «Корисні поради умілим рукам».

Діти брали участь у різноманітних вікторинах, конкурсах, іграх. турнірах, оглядах книжкових виставок, знайомились з творами письменників ювілярів.

.

До Дня космонавтики, який відзначався 12 квітня у дитячій бібліотеці для учнів 2-го та 3-го класу гімназії №2 була проведена година повідомлень «Космос розкриває таємниці».

Діти ознайомилися з цікавим матеріалом та здійснили уявну подорож просторами Всесвіту. Вони з цікавістю розглядали книги на книжковій виставці "Світ на долоні" та відповідали на питання вікторини «Три! Два! Один! Пуск!».

8 травня в бібліотеці відбулося свято, година вшанування, до Дня Матері «Мама дарує дитині життя, світ зігрівають її почуття».

На свято були запрошені учні 4-А і 4-Б класів гімназії №2 , їх мами і бабусі.

Ведуча свята, заст. дир. ЦБС по роботі з дітьми О.І.Ширяєва познайомила присутніх з історією започаткування Дня Матері, з ніжністю і теплотою говорила про рідну неньку, яка є берегинею кожної родини.

Ксюша Гапоненко, учениця 2-го класу гімназії №2 і Наталочка Коноваленко, учениця 2-го класу ЗОШ №1 виконали для гостей пісні: «Рушничок» і «Пісню про маму».

Учні 4-х класів привітали своїх матерів і бабусь віршами і подарували їм квіти. Діти з задоволенням приймали участь у змаганні, закінчували речення, які пропонувала їм ведуча, про своїх матусь. З дитячих вуст лунали найщиріші побажання і найтепліші слова, на честь найдорожчих у світі людей.

СЕМЕНІВСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ

НА СТОРІНКАХ ПРЕСИ У 2013 - 2014р.

1. ШИРЯЄВА О. Вшанування пам’яті Героїв Крут / О. Ширяєва // Життя Семенівщини. – 2013. – 2 лют. – С.2. – (Післямова)

Масові заходи до вшанування подвигу Героїв Крут у Центральній районній бібліотеці та районній бібліотеці для дітей Семенівської ЦБС.

2. ЗВОЛЬ О. Кращі читачі Семенівщини / О. Зволь // Життя Семенівщини. – 2013. – 23 берез. – С. 2 : фотогр. – (Всеукраїнський конкурс).

Районний тур Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2013» у районній бібліотеці для дітей.

3. ЄРЬОМА А. Районна дитяча бібліотека стала кращою за підсумками рейтингу-конкурсу за 2012 рік / А. Єрьома // Життя Семенівщини. – 2013. – 30 берез. – С. 1-2. – (В трудових колективах).

Участь Семенівської районної дитячої бібліотеки в обласному рейтингу-конкурс «Краща бібліотека року»

4. ШИРЯЄВА О. Чарівний світ слова / О. Ширяєва // Життя Семенівщини. – 2013. – 13 квіт. – С.2 : фотогр. (Творча зустріч).

Літературно-музичне свято, на якому відбулась творча зустріч з вчителькою-пенсіонеркою, поетесою.

5. ЄРМОЛЕНКО З. Наші читачі – одні з найкращих в області / З.Єрмоленко // Життя Семенівщини. – 2013. – 4 трав. – С. 6. – (Конкурс).

Участь у 3-ому етапі конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України -2013» у м.Чернігові, читачів Семенівської районної бібліотеки для дітей і Машівської сільської бібліотеки-філії Діани Багнюк та Світлани Лантух.

6. ВОЛК М. Часть духовной культуры общества / М. Волк // Життя Семенівщини. – 2013. – 2 жовт. – С.2 : фотогр. – (Мнение читателя).

Автор – активний користувач бібліотеками, розмірковує про значення і функції сучасної бібліотеки, розповідає про роботу Семенівської районної бібліотеки для дітей.

7. САМІЙЛЕНКО О. Доторкнулися душею до творчості Кобзаря / О. Самійленко // Життя Семенівщини. –2013. - 27 листоп. – С3. – (До 200-річчя Т. Шевченка).

. Літературна подорож «Шляхами Тарасової долі», проведена районною бібліотекою для дітей спільно з Семенівським історико - краєзнавчим музеєм.

8. ВИЗНАЧЕНО переможців конкурсу малюнків «Ні! Насильству в сім’ї» // Життя Семенівщини. – 2013. – 25 грудн. - С.2 : фотогр. – (Конкурс).

Виставка малюнків відбулась в районній дитячій бібліотеці.

9. ЄРМОЛЕНКО Л. Пані «Відданість»/ Л.Єрмоленко //Життя Семенівщини. – 2014.– 15 січня.– С.3.– (Людина на своєму місці).

Про роботу Семенівської районної бібліотеки для дітей.

10. БАБЕНКО С. Хороші книги виховують почуття прекрасного/ С.Бабенко// Життя Семенівщини. –2014. – 3 травня. – С.5. – (Найкращі читачі).

Районний тур конкурсу «Найкращий читач України – 2014».

Ми роду – племені одного – нащадки Сіверських князів.

Семенівщина, краю мій, найкращий між краями, заквітчаний барвінком і садами.

Минуле належить історії,

Майбутнє це таємниця,

а ця мить – подарунок.

Ось чому цю Мить

називають

Сучасність.

Дипак Чопра.

Світанковий мій краю.

Край чистих криниць і солов’їних пісень.

Облітав журавель

Сто морів, стот земель,

Облітав. обходив.

Крила, ноги натрудив.

Ми спитали журавля:

- Де найкраща земля?

Журавель відповідає:

- Краще рідної немає.

П. Воронько.

В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.

Т. Шевченко

Свою Україну любіть.

Любіть її... Во врем'я люте.

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Т. Шевченко

Немає магії сильнішої, ніж магія слів.

А. Франс

А пісня — це душа. З усіх потреб потреба.

Лиш пісня в серці ширить межі неба.

На крилах сонце сяйво їй лиша.

Чим глибша пісня, тим ясніш душа.

І. Драч

p%�:s=`� �8� >

Кiлькiсть переглядiв: 693

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.